Rothschild ailesinden Lord Jacob Rothschild hayatını kaybetti

Dünyanın en zengin ailelerinden olan Rothschild ailesinin baronu olarak nitelendirilen Lord Jacob Rothschild hayatını kaybetti.

SAĞLIK SORUNLARI VARDI

87 yaşındaki Jacob Rothschild’in uzun bir süredir devam eden sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği öğrenildi.

Aile, PA haber ajansına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Babamız Jacob, birçok insanın hayatında önemli bir yere sahipti, son derece başarılı bir finansör, sanat ve kültürün savunucusu, sadık bir kamu görevlisi, hayırseverlik çabalarının tutkulu bir destekçisiydi. İsrail ve Yahudi kültüründe tutkulu bir çevreci ve çok sevilen bir arkadaş, baba ve büyükbaba.”

YAHUDİ GELENEKLERİNE GÖRE GÖMÜLECEK

Jacob Rothschild’in Yahudi geleneklerine göre gömüleceği belirtildi.

“Yahudi geleneklerine uygun olarak küçük bir aile töreniyle gömülecek ve daha sonraki bir tarihte yaşamını kutlamak için bir anma töreni düzenlenecek.”

DÜNYANIN EN ZENGİN AİLELERİNDEN

Finans, bankacılık ve yatırım alanlarında büyük bir etkiye sahip Rothschild ailesi, dünya genelindeki en zengin aileler arasında yer alıyor. Lord Jacob Rothschild’in vefatı, ailenin geleceği ve iş dünyasındaki yansımalarıyla ilgili spekülasyonlara neden oldu.

KOMPLO TEORİLERİNİN BAŞ AKTÖRÜ

Rothschild ailesi hakkında bir çok komplo teorisi üretildi. Bu teorilerden en çok konuşulanı ise ailenin dünya nüfusunu azaltma çabası olarak biliniyor. Komplo teorilerine göre aile çıkardıkları savaşlar ve virüslerle nüfusu dengelemeye çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x